Qeveria harxhon para pa fund për ndërtesa
Qeveria vazhdon të shpenzojë para nga buxheti i shtetit për ndërtesa që i shërbejnë qeveritarëve.

Janë paraparë të harxhohen edhe 1.1 milionë euro për ndërtimin e godinës së re qeveritare në Shkup.

Madje, është parashikuar që godina të ndërtohet me një tarracë me kulm dhe me mbrojtje të veçantë.

Autorë të zgjidhjes ideore për rikonstruimin e fasadës së qeverisë në stilin neoklasik janë arkitektët Zharko Çaushevski dhe Filip Bogatinov./albeu.com/

Shtuar më 26/06/2014, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori