Qeveri e re, probleme të vjetra
Nikola Gruevski dorëzoi në parlament programin dhe përbërjen e re të qeverisë, e cila do të votohet më 19 qershor.

Sipas Gruevskit, prioritete për qeverinë e re do të jenë ekonomia dhe proceset integruese.

DË shkruan se nga kjo qeveri nuk pritet shumë, pasi prioritete të tilla ka patur edhe në mandatin e shkuar.

Media gjermane thotë më tej se çëszhtja e emrit është një peng i madh që e ka lënë Maqedoninë pas në hapat integruese.

Më tej, shkruhet se me këtë qeveri, vështirë të zgjidhet çëshja e emrit dhe aq më pak të ketë përrparisë të dukshme në integrime. /albeu.com/
Shtuar më 10/06/2014, ora 14:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori