Qenve dhe maceve në Maqedoni do tu vendoset mikroçip
Pëlqej
Së shpejti do të fillojë inkorporimi i mikroçipave te manarët (qen dhe mace), informon drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov.

“Procedura për furnizimin e mikroçipave tashmë ka përfunduar dhe ato janë në depot e Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari. Për momentin lidhen marrëveshjet me shoqatat veterinare që duhet t’i aplikojnë mikroçipat pas së cilës do të vijojë sistemimi i tyre te pronarët e manarëve”, tha Atanasov në përgjigjen e pyetjes në konferencën e sotme për shtyp.
Shtuar më 09/08/2018, ora 15:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori