Punimet në Strazhë, kujdes kamionët dhe autobusët
Automoto Lidhja e Maqedonisë informon se në aksin rrugor Gostivar-Kërçovë në kilometrin 1,5 përprar qafës malore në Strazhe është i domosdoshëm ndalimi, sidomos për automjetet e rënda dhe të autobusëve, pasi ura është në rregullim e sipër.

Kujdes duhet të kenë automjetet e rënda të transportit mbi 7,5 tonë dhe autobusët janë riorientuar përmes drejtimit rrugor Mavrovë-Dibër-Strugë.

Për shkak të rikonstruktimit të urës qarkullimi zhvillohet në mënyrë të ndërsjellë në një korsi edhe në rrugën Gostivar-Mavrovë në afërsi të Novosellës. /albeu.com/
Shtuar më 02/05/2013, ora 14:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori