PSP: S’ka pengesa që të kryhet hetimi ndaj politikanëve kriminel
Prokuroria Speciale e Maqedonisë ka lajmëruar se nuk ka pengesë ligjore që të kryhen hetimet ndaj politikanëve dhe funksionarëve tjerë të Maqedonisë të cilët janë të përfshirë në kriminalitet, korrupsion dhe vepra tjera penale, shkruan Zhurnal.

“Nuk ka pengesë që të kryhen hetime ndaj personave të cilëve u është shfuqizuar abolimi, ndërsa në mënyrë plotësuese do të analizojmë se si do të reflektohet në punën tonë abolimi i pjesërishëm”, kanë lajmëruar nga PSP për gazetën maqedonase “Utrinski Vesnik”./Albeu.com/
Shtuar më 31/05/2016, ora 10:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori