Protesta para Kuvendit kundër ligjit të gjuhëve
Pëlqej
Qindra protestues janë mbledhur sot para Kuvendit në shenjë proteste kundër votimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve që është paraparë të kaloj sot në Parlament.

Protestuesit me flamuj dhe me pankarta në duar këndojnë himnin e maqedonas dhe brohorasin "tradhtarë", "kombi nuk është në shitje" dhe "shitës të shtetit".

Forca të shumta policie janë të pranishme në protestë. Protesta po vazhdon e qetë dhe deri më tani nuk është vërejtur ndonjë incident.
Shtuar më 14/03/2018, ora 13:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori