Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit mbërrin në Kuvend
Sekretari gjeneral i qeverisë, Dragi Rashkovski ka nënshkruar propozimin e qeverisë për shkarkimin e prokurorit publik Marko Zvërlevski dhe i njëjti tashmë është në Kuvendin e RM-së.

Tani të drejtën e ka Kuvendi i cili duhet të caktojë seancë, në të cilën deputetët do ta shqyrtojnë dhe do të votojnë për shkarkimin e Zvërlevskit.

Për miratimin e vendimit të qeverisë, nevojitet shumicë parlamentare prej 61 deputetëve.
Shtuar më 19/06/2017, ora 13:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori