Prokuroria Speciale: Asnjë person nuk mund t’i ikë drejtësisë
Prokuroria SpecialeMaqedoni në konferencën e jashtëzakonshme që organizoi sot ka bërë të ditur se presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov absolutisht nuk do të ketë mundësi që të amnistoj të gjithë të dyshuarit për veprat penale në Maqedoni.

Zëdhënësja Ristovska ka thënë se PSP ka detyrë ligjore të vazhdojë punën dhe nuk ka vend për brengosje dhe se do të vazhdojnë me punë dhe po ashtu do të kërkojnë konfiskim të pasurisë së marrë ilegalisht nga personat në fjalë.

“Asnjë person nuk mund t’i ikë drejtësisë, do të jep llogari dhe do të kthejë atë që e ka marrë”, ka deklaruar Ristovska./Albeu.com/
Shtuar më 14/04/2016, ora 15:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori