Prokuroria: Paraburgim për të dyshuarin vrasës të maturantit
Prokuroria publike sot ka njoftuar se ndaj personit që dyshohet se ka vrarë maturantin maqedonas, Angel Petkovski, duhet marrë masa e menjëhershme e paraburgimit.

"Pas ekspertizës së kryer nga ana e prokurorit publik kompetent dhe pas parashtrimit të kallëzimit panel nga Ministria e Punëve të Brendshme, Prokuroria themelore publike-Shkup, ndaj një personit ka miratuar urdhër për fillimit e procedurës hetimore ndaj veprës penale 'vrasje' nga neni 123 nga Ligji penal i Republikës së Maqedonisë", ka sqaruar prokuroria. /albeu.com/

Shtuar më 20/05/2014, ora 16:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori