Prokuroria nis hetimin ndaj ish-funksionarëve të MPB-së
Prokuroria ka filluar një hetim ndaj ish-funksionarëve të Ministrisë së Punëve të Brenshme si dhe ndaj personave fizik e juridik nga Shkupi, Kumanova e Strumica.

Sipas Prokurorisë, këta persona janë nën hetim për krim dhe korupsion nën dyshimet se gjatë periudhës 2014-2016 kanë kryer vepra penale gjatë kohës së zgjedhjeve.

Nga prokuroria theksojnë se ka dyshime që persona të caktuar kanë kryer presion ndaj votuesve në forma të ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2017, ora 12:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori