Prokuroria merr në pyetje Karaxhovskin
Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski sot në mëngjes është ftuar në pyetje në Prokurorinë Publike, konfirmojnë nga atje për “Fokus”.

Karaxhovski duhet të jep dëshmi në lidhje me të dhënat e rrogave të anëtarëve të Këshillit Gjyqësor.

Për rikujtim në dhjetor të vitit 2018 anëtarët e Këshillit Gjyqësor kanë dorëzuar vendim që t’u rriten rrogat e tyre dhe rrogat e gjykatësve për 35 për qind, me t[ cilën rrogat e tyre do të rriten në 21:000 denarë.
Shtuar më 21/03/2019, ora 11:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori