Progres: Maqedonia po ecën në rrugën e gabuar
Instituti “Progres” ka kryer një anketim ku konstatohet se Maqedonia po shkon drejtë rrugës së gabuar sa i përket paraqitjes se ekonomisë dhe masave të qeverisë për rritjen e mirëqenies. Sipas Zhurnal gjysma e të anketuarve, ose 50,9 për qind të tyre, kanë thënë se vendi po shkon drejt rrugës së gabuar, përkundër 34,5 për qind të të anketuarve të cilët e pohojnë të kundërtën.


Të pyetur nëse Qeveria reagon në mënyrë adekuate ndaj rritjes së çmimeve të produkteve, rreth 65 për qind e të anketuarve konsiderojnë se ministrat nuk kanë reaguar si duhet. Gjatë kësaj ankete kanë marrë pjesë 1.116 të anketuar. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2012, ora 14:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori