Problemi me Greqinë, pengesa e vetme për Maqedoninë
Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov deklaroi sot se "problemi me Greqinë" është pengesa e vetme për Maqedoninë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe në NATO.

Pas takimit në Podgoricë me presidentin malazez Filip Vujanoviç, Ivanov tha se Maqedonisë do t'i përgjigjej që në rastin e kontestit Shkup-Athinë për emrin e Maqedonisë, të veprohej si në rastin e kontestit territorial kroato-slloven. (albeu.com)
Shtuar më 03/11/2010, ora 16:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori