Pritje të gjata nëpër kufi
Në pikat kufitare të Tobanocit dhe Bogorodicës është regjistruar një numër i madh makinash që janë në pritje.

Sipas informacioneve të LAMM, makinat në këto dy vendkalime presin për më shumë se 30 minuta për të dalë jashtë shtetit.

Ndërsa, në vendkalimet e tjera kufitare hyrje-daljet nuk kanë rradhë të gjata.

Rradhët janë të gjata, për shkak të kontrolleve të vazhdueshme që kryejnë doganierët e Maqedonisë. /albeu.com/
Shtuar më 19/08/2014, ora 09:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori