Pritet i ftohtë dhe më i tmerrshëm, 6-8 janar deri -15 gradë
Sinoptikanët kanë parashikuar se i ftohti do të rritet akoma më tej në vend, duke arritur minimumin e temperaturave nga data 6-8 janar me deri në -15 gradë celcius.

Java që vjen pritet të jetë e shoqëruar me reshje shiu dhe dëbore dhe rënie e ndjeshme e temperaturave, sidomos në zonat malore, shkruan Lajm.

Nga data 6-8 janar pritet që Maqedonia të kaplohet nga një i ftohtë polar.

Dimri i këtij viti është parashikuar me reshje dëbore dhe mjaft i ftohtë./albeu.com/
Shtuar më 04/01/2015, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori