Pritet heqja e imunitetit të Veljanovskit
Komisioni për Çështjen e Mandateve dhe Imunitetit do të vendos sot heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanovski.

Kjo nuk ndodhi dje për shkak se në seancë u paraqit një numër i madh i deputetëve të opozitës për të diskutuar. Pushteti dhe opozita zhvilluan debat të ashpër.

Deputeti Veljanovski, deklaroi se nuk ndjehet fajtor për akuzat e ngarkuara, respketivisht organizator i ngjarjeve terroriste të 27 prillit.

Ai shtoi se ndryshe e ka menduar largimin pas tre mandateve si kryetar i Kuvendit.

Por deputeti i shumicës, Goran Misovski, tha se përgjegjësi për ngjarjet e 27 prillit, patjetër duhet të ketë, sepse aty u rrezikua jeta e deputetëve dhe gazetarëve.

Misovski, tregoi edhe gurin i cili mund ti kishte marrë jetën ndonjë deputeti.
Shtuar më 23/02/2019, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori