Priftërinjtë grekë në protesta: "Maqedonia është Greqi" (VIDEO)
Rreth 60 priftërinj të Metropolit të Shenjtë të Aegialisë dolën në rrugë të mërkurën për të shprehur shqetësimin e tyre të madh për emrin e Maqedonisë.

Priftërinjtë dolënprotesta në qytetin jugperëndimor Aigio duke mbajtur banderola që lexonin "Maqedonia është greqi" dhe bënë një marshim në rrugën kryesore të Aigio, përcjell albeu.com

Në të njëjtën kohë, këmbanat e Kishave të Shenjta mbaheshin nga priftërinjtë, duke dashur të theksonin "jo" nga Kisha për përdorimin e termit "Maqedoni".

Por ata nuk u ndalën, ata shkuan edhe nëpër autostrada, ku i dorëzuan broshura shoferëve duke i ftuar ata në protesta. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2018, ora 12:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori