Priebe takon Osmanin dhe Dimitrovin, diskutojnë për reformat urgjente parësore
Zv. kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, do të kenë një drekë pune me ekspertin e BE-së, Reinhard Priebe.


Siç u theksua edhe nga eurokomisioneri për zgjerim, Johannes Hahn, Priebe vjen në Maqedoni për të ndihmuar në realizimin e reformave urgjente parësore.
Shtuar më 27/06/2017, ora 08:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori