Presidenti kroat të mërkurën në Shkup
Mali i Zi, Maqedonia dhe kosova janë tre vendet që pritet të vizitojë presodenti i Kroacisë Ivo Josipoviq, ndërsa në tetor pritet që të vizitojë Beogradin dhe të takohet me Tomisllav Nikoliq.

Qëllimi i këtyre vizitave është që tu ndihmoje fqinjëve për tu bërë edhe ata pjesë e Unionit Evropian, njfoton INA. Mirëpo aty është edhe bashkëpunimi ekonomik dhe shumë çështje të hapura, por në këtë turne është eliminuar Serbia”, ka thënë Josipoviq.

Për Kroacinë ka rëndësi dhe qëllimi i Kroacisë është që Maqedonia të marrë datën e fillimit të negociatave për anëtarësim në UE. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2013, ora 11:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori