Presidenti Ivanov pret vendimin për shfuqizimin e faljes
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, është ende në pritje të kërkesave të reja për tërheqjen e vendimit për falje, ashtu siç veproi për 22 kërkesat e mëhershme.

Këtë vendim Presidenti e ka bërë të ditur nga Bullgaria, ku është pjesë e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore.

Ai nuk ka komunikuar për temat që lidhen me vendin, por gazetarëve ka komunikuar vendimin e tij për falje./Albeu.com/
Shtuar më 01/06/2016, ora 13:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori