Popovski viziton Shqipërinë
Ministri i jashtëm maqedonas Nikola Popovski, viziton më 3 tetor Shqipërinë me ftesë të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të jashtëm Edmond Haxhinasto. Në axhendë janë parashikuar takime të zotit Poposki edhe me kryeministrin, zotin Sali Berisha, kryetaren e parlamentit, Jozefina Topalli, presidentin Bamir Topi dhe minoritetin maqedonas në Shqipëri. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2011, ora 14:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori