Poposki në Bruksel në takim me Danielsson
Ministri për punë të jashtme të Republikës së Maqedonisë, Nikolla Poposki sot në Bruksel do të ketë takime me përfaqësues të Komisionit Evropian, përfshi edhe me drejtorin e përgjithshëm të Drejtorisë për zgjerim pranë Komisionit Evropian, Christian Danielsson.

MPJ njoftoi se në takimet do të bisedohet edhe për integrimet evropiane të Republikës së Maqedonisë në kontekst të Raportit të KE, si dhe për sfidat që ndërlidhen me krizën e emigrantëve.
Shtuar më 04/04/2016, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori