Poposki: "Kriza politike po i kushton shtrenjtë Maqedonisë"
"Kriza duhet të marrë fund sa më shpejt që është e mundur, me qëllim që të kthehet besueshmëria tek investitorët"- deklaroi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki në emisionin “10 Minuta” në Tv21

Ai deklaroi se kriza e zgjatur pa epilog, Maqedonisë dhe qytetarëve të saj do t'i kushtojë shtrenjtë, duke u nisur dhe nga fakti se investitorët po largohen:

"Ajo që është më e rëndësishme, është se kriza e zgjatur politike, neve na kushton shtrenjtë, veçanërisht në planin ekonomik, në aspektin e pasigurisë për investime"

Ministri i Punëve të Jashtme vuri theksin dhe tek pasojat që po sjell mungesa e dialogut politik në vend, sepse sipas tij nga kjo situatë mund të përfitojnë të tjerët./albeu.com/
Shtuar më 19/07/2016, ora 09:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori