Poposki kritikohet!
Gjatë vizitës së tij në Berlin, ministri i punëve të jashtme të Maqedonisë, Nikolla Poposki ka pranuar lëvdata por edhe kritika.

Mbështetja mbetet për anëtarësim në BE, kurse kritikat për vendosjen e përmendoreve të ndryshme në qendër të Shkupit.

Siç transmeton DW, partia e demokristianëve ka pasur vërejtjet e saj ndaj Shkupit zyrtar për provokimet e vazhdueshme që i bën me përmendoren e Aleksandrit të Madh si dhe godinave dhe përmendoreve të cilat janë të ndërtuara në stilin antik dhe që konsiderohen si provokim direkt ndaj Greqisë./albeu.com/
Shtuar më 25/04/2013, ora 12:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori