Poposi pret në takim të dërguarin gjerman
I dërguari special gjerman, Johannes Haindl, ditën e sotme është takuar me ministrin e punëve të jashtme, Nikolla Poposki.

Në njoftimin e MPJ-së, thuhet se bashkëbiseduesit kanë shkëmbyer mendime rreth përparimit të tejkalimit të krizës politike, dhe drejtimit kah reformat parësore dhe kyçe, për raportin e radhës të shtatorit, të Komisionit Evropian (KE), si edhe ruajtja e rekomandimit për fillimin e bisedimeve për anëtarësim./Albeu.com/
Shtuar më 08/06/2016, ora 12:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori