Politikani rus paralajmëron tensione në Maqedoni
Zëvendës mnistri rus për punë të jashtme Aleksandar Grushko ka parashikuar tensione dhe ndarje në procesin e anëtarësimin e Maqedonisë në NATO aleancës.

"Zgjerimi i NATO-s nuk i zgjidhë problemet e siguris por krijimi linjave të reja të ndarjes", ka deklaruar zëvendës ministri rus për punë të jashtme Aleksandar Grushko për agjencinë ruse të lajmeve Interfaks në përgjigjen e pyetjes rreth pasojave të anëtarësimit të Maqedonisë në NATO.

Grushko më tej u shpreh se qëndrimi rus për zgjerimin e NATO-s është i pandryshuar.


Shtuar më 21/06/2018, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori