Policia shqiptare, kosovare dhe maqedonase stërviten bashkë (FOTO LAJM)

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski bashkë me homologët e tij nga Kosova dhe Shqipëria, Ekrem Mustafa dhe Rovena Voda, në kazermën në Gjorçe Petrov sot kanë marrë pjesë në ushtrimin taktik të “Westërn Balkan’s Flash”.

“Realizim i pikës së tretë të ushtrimi “VESTERN BALKANS FLASH” kapjen e automjeteve dhe arrestim të personaverrezikshëm. Jam krenar që sot kemi mundësi t’i paraqesim aktivitetet e përbashkëta e cila na dërgon drejt thellimit të bashkëpunimit dhe nëpërmjet të cilës dërgojmë porosi të qartë për ndarjen tonë për mbajtjen e sigurisë dhe stabilitetit në rajon”, tha Spasovski.
Shtuar më 29/03/2019, ora 14:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori