Policia greke e konfirmoi arrestimin e Grujevskit dhe Boshkovskit
Pëlqej
Autoritetet greke konfirmuan se kanë arrestuar dy burra në aeroportinSelanik, të cilët nga Maqedonia kërkohet për akuzat lidhur me përgjime të paligjshme, transmeton BTA.

Policia kumtoi se të dy janë arrestuar natën e kaluar në aeroportinSelanik me dokumente të rreme bullgare.

Një përfaqësues nga gjyqësia greke, i cili dëshiroi anonimitet deklaroi se akuzat për këta dy persona lidhen me skandalin për përgjigjet e paligjshme.

Ministria e Drejtësisë duhet ta fillojë procedurën për ekstradimin pasi do ta marrë lajmin nga Interpoli për arrestimin e Goran Grujevskit dhe Nikolla Boshkovskit në Greqinë fqinje.

Nga Ministria e Drejtësisë informojnë se ende nuk kanë marrë një raportim të tillë.

Boshkovski dhe Grujevski akuzohen nga PSP-ja në rastin “Fortesa”, “Target”, “Fortesa 2
Shtuar më 19/10/2017, ora 15:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori