Policia e Shkupit jep detaje rreth të shtënave, kush u plagos nga incidenti
Pëlqej
Ministria e Brendshme doli me detaje nga të shtënat që ndodhen sot pasdite në Butel të Shkupit.

Sipas saj njoftohet se sot në ora 14e 50 minuta ka pasur një përleshje fizike, besohet se për shkak të çështjeve të papastruara pronësore-juridike, midis vëllezërve J.I. dhe J.I. dhe dhëndri i tyre, E.D. nga njëra anë dhe vëllezërit XH.D. dhe A.D. në anën tjetër.

“J.I., J.I. dhe E.D. erdhën përpara shtëpisë së J.D.-së. dhe nisi përleshja fizike. A.D., i cili në atë moment ishte duke udhëtuar me një automjet pasagjerësh “Passat” pa atë që po ndodhte, dhe me makinë goditi J.I, J.I. dhe ED, pastaj me një armë qëlloi dy herë në ajër. Nga goditja me makinë mbeti i plagosur J.I, J.I, dhe E.D., ndërsa nga përleshja fizike Xh.D”,, njofton MPB.

Policia thotë se një armë u gjet në vendin e ngjarjes.

“Me ambulancë Xh.D u transferua në Qendrën Emergjente, J. I. u transferuaSpitalin “Shën Naum i Ohrit”, J. I. dhe E. D. u transferuan në “8 shtatori”, dhe A. D. është ndaluar në spitalin e Çairit. Oficerët e policisë menjëherë dolën në vendin e ngjarjes dhe po merren masat dhe aktivitetet për të pastruar rastin”, informojnë nga MPB-ja. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2018, ora 19:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori