Polici largohet nga puna se vodhi djathë
Ministria e Punëve të Brendshme ka dënuar në mënyra të ndryshme 20 policë.

MPB-ja iu ka shqiptruar 13 policëe "dënim me para", katër prej tyre "pushim nga puna", njërit "anulim të marrëveshjes për punësim", njërit "paralajmërim me shkrim" dhe një tjetër polici "ndërprerje të procedurës".

Një nga policët e larguar nga puna akuzohet se ka vjedhur djathë, ndërsa të tjerët se e kanë neglizhuar orarin zyrtar të punës. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2014, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori