Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Po zbulohen të fshehtat e UDB-së jugosllave?
Në Hagë janë në gjyq ish-bosët e spiunazhit jugosllav, Zdravko Mustaç dhe Josip Perkoviç.

Ata akuzohen për vrasje.

Gjyqi ndaj tyre mund të ekspozojë krimet që janë bërë në të shkuarën dhe shumë ngjarje të errëta që ndodhën në ish-Jugosllavi.

Përmes këtij gjyqi dhe dëshmieve që do të japin dëshmitarët në të mund të dalin në skenë edhe sesi nisen luftërat e përgjakshme në hapësirën e ish-Jugosllavisë. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori