Plagosin policin por përfundojnë në aksident vëllezërit maqedonas
Pas incidentit që ka ndodhur në fshatin Marinë ku është plagosur polici 27-vjeçar, Filip Filipovski, sulmuesit e tij kanë pësuar aksident rrugor, konfirmojnë për “Fokus” nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Nga atje shtojnë se komunikacioni ka kaluar pa lëndime të rënda dhe se vetëm është shkaktuar dëm material.

Për sulmin dyshohen vëllezërit Aleksandar dhe Jordan Cvetkovski, djem të ish-kryetarit të Komunës së Petrovecit, Zvonko Cvetkovski, i cili njëkohësisht është edhe këshilltar i Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Vëllezërit Cvetkovski pas incidentit janë arrestuar, por nuk u është caktuar paraburgim.

Babai i Filipit, Goce Filipovski, konfirmoi se thika me të cilën është kryer sulmi ende nuk është gjetur. Personi i lënduar ende ndodhet në spital në klinikat e Shkupit. Është bërë operacion te veshka dhe i është hequr shpretka. Nga spitali thonë se gjendja e tij është stabile.

Shtuar më 26/03/2019, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori