PL: Vendimi i Ivanovit e pengon kalimin e krizës politike në Maqedoni
Partia Liberale (PL) e Maqedonisë ka reaguar lidhur me vdekjen e Kosta Krpaç, duke shtruar dilemën nëse kryetari Ivanov është bërë pjesëmarrës në vdekjen e Krpaç, duke shpallur faljen e politikanëve të cilët janë nën hetime.

Vendimi i kryetarit Ivanov e pengon kalimin e krizës politike, por e pengon edhe drejtësinë dhe punën e Prokurorisë Speciale Publike (PSP).

PL-ja gjithashtu kërkon sqarime nga kryetari Ivanov, për arsyen e vendosjes së Kosta Krpaç në listën e te falurve, përderisa nuk ka patur asnjë procedurë ligjore ndaj tij, duke theksuar se rasti në fjalë ka shkatërruar mundësitë e fundit për mbajtjen e zgjedhjeve më 5 qershor, ndërkaq kriminaliteti në nivelet e larta të pushtetit është bërë gjithnjë e më i dukshëm./Albeu.com/
Shtuar më 03/05/2016, ora 12:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori