Përveç Strugës, Blerim Reka fitoi kudo ku mbizotërojnë shqiptarët
Zgjedhjet Presidenciale në Maqedoninë e Veriut ishin befasusese, sidomos për opozitën shqiptare e cila avansoi thuajse në të gjitha vendbanimet shqiptare, përpos në Strugë qytet nga vjen kryetari i kësaj partie Ziadin Sela.

Në qytetin e Strugës kandidati i mbështetur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa, Blerim Reka ka arritur të marri 6.355 vota, kandidati i pushtetit Stevo Pendarovski ka arritur të fitojë duke marrë 7.237 vota, ndërsa Gordana Siljanovska-Davkova e mbështetur nga VMRO morri 4.987 vota, shkruan InfoShqip.
Shtuar më 22/04/2019, ora 10:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori