Përurohet objekti i ri i maternitetit "Nënë Tereza"
Drejtuesit e maternitetit "Nënë Tereza" në Çair dhe Ministri i Shëndetësisë Nikolla Todorov sot kanë inaguruar objektin e ri që së bashku me pajisjet e reja, të cilat kap;n vlerën prej 1 milionë eurosh.

Duke prerë simbolikisht kërthizën e një foshnje të lindur kanë përuruar objektin e ri që kushtoi plot 4 milionë euro.

Ministri i Shëndetësisë, Todorov, ka theksuar se materniteti “Nënë Tereza” do të ketë pajisjet më moderne.

“Në këtë vend qëndronte prej vitesh objekti i ndërtuar, por tani ai do të jetë një institucion gjinekologjik i pajisur plotësisht”, ka deklaruar Todorov. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2013, ora 15:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori