Përleshja masive në Bit Pazar, ja sa persona u lënduan
Pëlqej
Si pasojë e përleshjes në Bit Pazari në Shkup, të paktën 3 persona mbetën të lënduar dhe dy autobusë u shkatërrua konfimon policia e cila është në terren.

Incidenti filloi në një autobus me numër 50, i cili po udhëtonte drejt Bit Pazarit, dhe brenda janë përlesehur tifozët e Vardarit dhe një pasagjer.

Një person tjetër i dyshuar për të cilin supozohet se anëtar i grupit të tifozëve erdhi tek shoferi dhe kapi timonin pas së cilës autobusi filloi të lëvizë nga anën e kundërt. Autobusi pastaj goditi një autobus me numrin 20.

Tifozët dolën dhe filluan të hedhin gurë në autobus dhe thyen xhamin e autobusit urban 20-të që shkonte në vendbanimin Shutkë. /albeu.com/
Shtuar më 19/10/2017, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori