Përkujtohet Komandant Kushtrimi
Para tre vitesh njeri nga themeluesit e UÇK-së në Maqedoni Harun Ali- komandant Kushtrimi, është vrarë në mënyrë makabre. Ndaj sot zhvillohen homazhe në varrin e tij në Hasanbeg të Shkupit. Pas homazheve do të vazhdojë Akademia Përkujtimore në Tetarin Shqiptarë.

Ceremonia e përkujtimitore organizohet nga bashkëluftëtarë dhe familjarë, shkruan INA.

Më 12 maj të vitit 2010, Harun Aliu dhe bashkëluftëtarët e tij Shaban Zenuni, Qemajl Fejzullahu dhe Xhafer Shala u vranë në një pritë të organizuar të njësiteve policore në afërsi të fshatit Radushë të Sarajit të Shkupit. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2013, ora 11:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori