Përkujtohet dëshmori i kombit, Beqir Limani (FOTO LAJM)

Pëlqej
Në fshatin Kollarë të Kërçovës do të mbahet një manifestim në kujtim të dëshmorit të kombit, Beqir Limani.

Nderimi ndaj Limanit do të bëhet nga SHVL e UÇK-së.

Ceremonia do të nisë me vendosjen e luleve të freskëta në varrin e dëshmorit, në shenjë respekti ndaj veprës madhore dhe sakrifikimit deri në liri të tij.

Dëshmori Beqir Limani dha jetën për liri më datë 18 shtator 1998-të. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 10:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori