Përgjimet Mehmeti-Xhaferi, Prokuroria e Shkupit nis hetimet
Prokuroria Themelore në Shkup ka nisur një hetimet të audio incizimeve, që janë publikuar ditën e fundit dhe që përfshijnë zv/kryeministrin shqiptar Musa Xhaferri dhe deputeten Ermira Mehmeti.

Këta të dy janë përgjuar teksa konsumojnë biseda intime në telefon.

Prokuroria në këtë mënyrë ka nisur hetimet për të zbuluar se kush i publikoi përgjimet e telefonatave, po aq sa edhe autorizuesin e tyre.

Më herët reagoi edhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti, i cili kërkoi nga institucionet ndalimin e publikimit të përgjimeve. /albeu.com/
Shtuar më 30/03/2016, ora 13:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori