Përçarje në BDI?!
Ndarja e posteve ministrore në BDI mund të sjellë fraksione brenda kësaj partie.

Qeveria e re që pritet të votohet, mund të mos ketë votën e 2-3 deputetëve, mëson Almakos.

Sipas portalit në fjalë, Ali Ahmeti dhe vetë kryesia janë në një dilemë, sesi të bindin deputetët të votojnë qeverinë e koalicionit VMRO- BDI.

Pakënaqësi brenda BDI-së mësohet të ketë në degët e Sarajt dhe në atë të Tetovës, për shkak të anashkalimit të Hazbi Likës. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2014, ora 11:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori