Përçarje mes VMRO-DPMNE dhe BDI-së
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Mosmirëkuptimi mes VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së për Këshillin e komunës së Tetovës mund të sjellë në Maqedoni zgjedhje të parakohshme.

Sipas Zhurnal, jo zyrtarisht mësohet se VMRO DPMNE ka kërkuar pesë drejtori dhe punësim proporcional në administratën e komunës, kurse BDI ende nuk është e gatshme që t’i jap kaq shumë poste partnerit të koalicionit.

Sipas Ligjit për vetqeverisje lokale, nëse brenda 30 ditëve pas zgjedhjeve nuk fomorhet Këshilli, shkohet në zgjedhje të reja vetëm për këshilltarë komunal.

Mbledhja e parë u mbajt javën e kaluar dhe mes tyre nuk kishte një gjuhë të përbashkët, ç,ka solli që të mos zgjidhej kreu i këshillit. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2013, ora 10:29
Hakimi vardari
e Hënë 29 Prill 2013, Ora 11:13
Duhet punuar ne menyre proporcionale sikur ne krejt vendin tone! Kjo eshte drejtesi dhe i takon secilitme duket!
STRUGA
e Hënë 29 Prill 2013, Ora 13:39
mos u merzitni se ne japim me teper se sa duhet vetem ti mbajm fotelet nuk dime per proporcionalitet mendojm vetem per pozicione dhe interesa personale.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Tauland dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Tauland dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian