Pėrēarje mes VMRO-DPMNE dhe BDI-sė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Mosmirėkuptimi mes VMRO-DPMNE-sė dhe BDI-sė pėr Kėshillin e komunės sė Tetovės mund tė sjellė nė Maqedoni zgjedhje tė parakohshme.

Sipas Zhurnal, jo zyrtarisht mėsohet se VMRO DPMNE ka kėrkuar pesė drejtori dhe punėsim proporcional nė administratėn e komunės, kurse BDI ende nuk ėshtė e gatshme qė t’i jap kaq shumė poste partnerit tė koalicionit.

Sipas Ligjit pėr vetqeverisje lokale, nėse brenda 30 ditėve pas zgjedhjeve nuk fomorhet Kėshilli, shkohet nė zgjedhje tė reja vetėm pėr kėshilltarė komunal.

Mbledhja e parė u mbajt javėn e kaluar dhe mes tyre nuk kishte njė gjuhė tė pėrbashkėt, ē,ka solli qė tė mos zgjidhej kreu i kėshillit. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2013, ora 10:29
Hakimi vardari
e Hënë 29 Prill 2013, Ora 11:13
Duhet punuar ne menyre proporcionale sikur ne krejt vendin tone! Kjo eshte drejtesi dhe i takon secilitme duket!
STRUGA
e Hënë 29 Prill 2013, Ora 13:39
mos u merzitni se ne japim me teper se sa duhet vetem ti mbajm fotelet nuk dime per proporcionalitet mendojm vetem per pozicione dhe interesa personale.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.