Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Penalja fsheh vendimin për Nikolla Gruevskin refuzohet paraburgimi i Alimit
Pak më parë Gjykata penale publikoi vendimin se për Ivona Taleskën dhe Dragan Pavlloviq-Llatas është shqiptuar vetëm masa për përkujdes në rastin e hapur nga Prokuroria Speciale Publike të quajtur si ”Total” për fshehje të tatimit. Në raportin e publikuar, nuk figuron askund identiteti i ish kryeministrit Nikolla Gruevski, edhe pse ishte një ndër personat më të përmendur në 17 aktakuzat e speciales, shkruan Telegraf.


Për rastin e deputetit të BDI-së, Ejup Alimi i cili akuzohet nga PSP për prishjematerialit zgjedhor, vlerësohet si i pa bazë dhe i njejti hudhet poshtë. Njejtë këtu, futet edhe rasti i ish-zyrtarit Ismet Guri.

Për këto raste, PSP do të ketë afat prej 3 ditësh që të ankohet në Gjykatën e Apelit.
Shtuar më 01/07/2017, ora 08:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori