PDSH ka prishur bashkëpunimin me RDK
PDSH përfundimisht ka prishur bashkëpunimin e nisur me RDK dhe kjo është konfirmuar në mbledhjen e mbrëmshme të kryesisë së PDSH-së.

Kryesia ka mbështetur kërkesën e anëtarit të kryesisë dhe deputetit Orhan Ibrahimi, i cili një javë më parë deklaroi se kërkon shqyrtimin e koalicionit me RDK, pas takimit të liderit të kësaj partie Rufi Osmani me kryetarin e komunës së Strumicës, Zoran Zaev, që njëherit është edhe nënkryetar i LSDM-së opozitare, raporton Ina.

Në RDK bëjnë të ditur se nuk kanë marrë përgjigje zyrtare nga ana e PDSH-së lidhur me prishjen e bashkëpunimit. Kryetari i RDK-së, Rufi Osmani mbrëmë për TV Alfa deklaroi se për hir të interesave shqiptare dhe me synim të bashkëveprimit opozitar kishte pranuar të ulet dhe të shprehet i gatshëm për bashkëpunim me PDSH-në.

Ai mbrëmë deklaroi se nuk ka marrë ndonjë konfirmim nga kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi për prishjen e koalicionit.
Shtuar më 03/02/2012, ora 23:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori