PDSH fillon fushatën
Menduh Thaçi
Parita Demokratike Shqiptare, forca më e madhe opozitarë në Maqedoni ka hapur fushatën elektorale me moton "Hajde me ne". Kjo parti ka zgjedhur ta mbajë tubimin promovues në fshatin Kondovë.

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi, para simpatizantëve të shumtë ka kërkuar votën e qytetarëve. Sipas tij, vetëm në këtë mënyrë mund të ndalet diskriminimi i shqiptarëve.

Votoni kundër degradimit të shqiptarëve që po ndodh tri vitet e fundit. Duke votuar PDSH-në votoni për të drejtat e shqiptarëve. Sytë e shqiptarëve nga Kosova dhe Shqipëria janë të drejtuar kah PDSH-ja, ajo të luftojë kundër degradimit të shqiptarëve që po duket në shpërndarjen e parave nga Buxheti, gjatë ndërtimit të kishave. Ky degradim do të ndalet më 5 qershor", tha Thaçi.

Ai theksoi se interesi kryesor i shqiptarëve është Shkupi dhe Kumanova.
Thaçi tha më tej se partia në pushtet BDI e ka ulur çmimin e shqiptarëve si popull dhe kjo ka kontribuar në degradimin e tyre nga maqedonasit.

PDSH në këtë tubim ka prezantuar edhe kandidatët në njësinë e parë zgjedhore. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2011, ora 11:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori