E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
PDSH e PL nuk firmosin memorandumin për BE-në
Sot u nënshkruan në Parlament Memorandumi mes partive politike për përmbushjen e qëllimit strategjik për anëtarësimin në Bashkimin Evropian.

Në dokumetin e firmosur mungon firma e PDSH-së dhe Partisë Liberale, ndërsa Memorandumin e ka iniciuar VMRO-DPMNE. Partia Liberale ka shpjegur arsyet e saj në një komunikatë për media, e cila ka theksuar se janë të nevojshëm hapat konkretë dhe jo vetëm manifestimi i përcaktimeve, shkruan Zhurnal.

Ajo madje ka kushtëzuar edhe nënshkrimin e dokumentit, me nënshkrimin e Platformës për Integrimet dhe Zgjidhjen e Kontestit të Emrit. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2013, ora 13:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori