PDSH, aleancë edhe me turqit
Kryetari i PDSH-së z.Menduh Thaçi ka shtruar iftar dhe ka pritur në takim një delegacion të Lëvizjes për Bashkim Kombëtar të Turqve (LBKT) të kryesuar nga kryetari i saj, Erdogan Saraç, njofton Zhurnal.

Në këtë takim është biseduar për situatën aktuale politike, zgjedhjet lokale të vitit 2013">2013 dhe për mundësitë e bashkëpunimit reciprok mes Partisë Demokratike Shqiptare dhe LBKT-së së Saraçit.

Dy palët kanë rënë dakord që ky bashkëpunim mes dy partive politike do të vlejë jo vetëm për zgjedhjet lokale të vitit 2013">2013 por edhe në plan më afatgjatë. /albeu.com/
Shtuar më 07/08/2012, ora 16:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori