Pas referendumit Stoltenberg ka një thirrje për liderët
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përsëriti se dyert e Aleancës mbesin të hapura për Maqedoninë, por se të gjitha procedurat kombëtare duhet paraprakisht të përfundojnë.

“E përshëndesim votën ‘pro’ në referendumin në Maqedoni, urgjentisht u bëjmë thirrje të gjithë liderëve dhe partive që të angazhohen në mënyrë konstruktive dhe me përgjegjësi për ta kapur këtë moment historik”, ka shkruar Stoltenberg në Twitter.
Shtuar më 01/10/2018, ora 08:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori