Pas mesnate heshtje zgjedhore
Fushta zgjedhore për rrethin e dytë të zgjedheve, që do të zhvillohet më 7 prill, mbaron sot. Pas mesnatës fillon heshtja zhgjedhore që do të vazhdojë ditën e nesërme dhe në ditën e zgjedhjeve më 7 prill në ora 19:00.

rrethin e parë ishin gjithsej 49 komuna të cilat i kishin zgjedhur kryetarët e rinj, kurse në 29 komuna dhe në Qytetin e Shkupit do të votohet të dielën.

Rrethi i parë do të përsëritet vetëm në 3 vendvotime në Strumicë dhe një në Dollnen. Zgjedhjet lokale sipas KSHZ-së i vëzhgojnë 410 vëzhgue stë huaj dhe 8379 vendas./albeu.com/
Shtuar më 05/04/2013, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori