Partia e Buçkovskit nis mbledhjen e nënshkrimeve
Kanë filluar të mblidhen nënshkrimet e nevojshme për themelimin e partisë politike nga nisma politike Aleanca për Maqedoninë pozitive.

Themeluesi i Aleancës, Ljupço Zikov njofton përmes Facebook se në të gjithë Maqedoninë janë shpërndarë 10 mijë formularë për anëtarësim.

Aleanca është nismë e gazetarit Zikov, ish-kryeministrit Vlado Buçkovski dhe biznesmenit Minço Jordanov. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2013, ora 13:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori