Parlamenti i Maqedonisë injoron rekomandimet e avokatit të popullit
Avokati i Popullit, Ixhet Memeti, gjatë një interviste për "Rel", ka thënë se rekomandimet e përgjithshme që dalin nga situata në sfera të ndryshme, mbeten në sirtarët e Parlamentit.

"Zyra e avokatit të popullit në hetimet që bën gjen problemet dhe punon për Kuvendin dhe për qytetarët.

Çka shfrytëzon prej saj? Asgjë. Satisfakcion i vetëm i këtij institucioni, që tentojnë ta varrosin deri në fund është që për raste individuale, në vit të konstatuara mbi një mijë shkelje, arritëm të bindim organet t'i pranojnë rekomandimet tona, por ato janë individuale", ka thënë Memeti. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2017, ora 12:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori